Ask old farts a question

Diagnostika bolnih rastlin in prva pomoč
weedster
Prispevkov: 2319
Pridružen: 30 Okt 2007, 14:08

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a weedster » 28 Okt 2008, 22:22

pa še kar vroče :| .. potem pa bolši ventilator z večjim pretokom al pa kako prenosno klimo
<3 Mary Jane !

Pixel
Prispevkov: 224
Pridružen: 06 Sep 2008, 11:44

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a Pixel » 28 Okt 2008, 23:20

Prave ventilatorje.
Zasledil sem nekje da uporabljaš neke računalniške. Nak-nak.

Pretok zraka je verjetno problem. Najboljši računalniški ventilatorji premera 92mm imajo pretok zraka okoli 50m3, kar pa ni ravno nekaj za cooltube.

Ne vem točno kako imaš vezano, da odstaniš čimveč toplote je najbolj optimal tako:

(filter)--(sesalna cev)---vent----cooltube----izpušna cev

Kar je v oklepaju je opcijsko.

FlyBoy
Prispevkov: 1191
Pridružen: 29 Jan 2006, 10:40

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a FlyBoy » 29 Okt 2008, 05:10

Sm naredo to varjanto z računalniškim in se je temperatura spustila za 2 stopinji... Zdej mam tako stanje: 80+92+120(na cooltubu) sesajo zrak ven, 92+120 pa ga vpihavata not...Zdej sm razmišlo da če bi kupo tisti ventilator pri marleku za 30€ bi se moglo popravit...Vse kar me skrbi je glasnost, ker mam box v omari pa nebi blo fajn če bi se slišalo kaj vn...(tak kot mam zdej se ne sliši skor nič, ker mi še računalnik 24/7 povzroča določen hrup). Bi pa rad da tak tut ostane. Not mam tut sobni ventilator, ki meša zrak v boxu(trenutno je na off). Če bo pa res kriza bom pa dau še kak ventilator alpa dva v box...Ma kdo tisti ventilator pri marleku? Res me zanima njegova glasnost...Recimo da ma najglasnejši ventilator v boxu okol 20db.

LojzeVrtnar
Prispevkov: 591
Pridružen: 02 Okt 2005, 13:27

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a LojzeVrtnar » 29 Okt 2008, 07:39

meni se pa zdi brezveze skozi cooltube furat izhodni vent. prvo filter vrjetno precej ovira pretok skozi tubo in s tem povezana večja hitrost (glasnost) za določen pretok v tubi.

res pa da če imamo posebaj izhodni vent, nam da dodatno glasnost pač še en ventilator.

kaj pravite na to stari prdci??
Nisem na tvoji strani. Sem na strani argumenta.

masterblaster
Prispevkov: 998
Pridružen: 12 Maj 2007, 20:48

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a masterblaster » 29 Okt 2008, 08:14

zakaj?čist o.k.če je tako kot je fly boy opisu..vsi vertical sistemi imajo prek filtra cool toube povezan, najbolj simpl,ubiješ dve muhi na mah.

Pixel
Prispevkov: 224
Pridružen: 06 Sep 2008, 11:44

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a Pixel » 29 Okt 2008, 09:26

FlyBoy: hja, tist vent mam jaz, oziroma zlo podobnega (ista firma, edino da je daljši) pa ni ravno med najtišjimi, čeprav piha pa super. Oz. bolj glasen kot računalnik. Edina opcija pol še da dodaš kak vent in upaš na najboljše

EDIT:
Mimogrede, najboljše bo če bojo izhodni venti na vrhu, dovodni pa na dnu.

krso
Prispevkov: 499
Pridružen: 12 Sep 2008, 14:35

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a krso » 29 Okt 2008, 09:27

150w hpska kok stran rozce met??

quify
Prispevkov: 125
Pridružen: 24 Mar 2008, 13:01

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a quify » 29 Okt 2008, 11:22

Začenjam z indoor gojenjem sedaj pozimi, ko je outdoorja konec in imam nekaj vprašanj, in upam da mi boste lahko pomagali. Za začetek: gojil bom v neki stari skrinji iz katere sem že odstranil vse police tako da je skrinja sedaj prazna. Dimezije skrinje so: 51cm širina, 45cm globina in 130cm višina. Najprej me zanima kako naj namontiram ventilatorje. Imam dva kopalniška ventilatorja premera 10cm predelana v filter (aktivno oglje). Mislil sem, da bi namontiral ventilatorja na vrhjo stran boxa. Enega na desno stran in drugega na levo, na spodnji levi in desni strani boxa pa samo luknje brez ventilatorjev(vakum)? Ali naj dam oba kopalniška ventilatorja na eno stran stran boxa in naredim luknje na spodnjo stran boxa po diagonali? Aja pa oba ventilatorja bosta za izsesavanje zraka iz boxa. Za svetlobo bom uporabil(za en do dva grova) 150W HPS-ko, ki jo bom nato nadgradil z 250W(zamejal dušilko in žarnico). Zanima me še kakšno tehniko bi mi v takšnem boxu priporočali. Razmišljal sem o 1 do 4 rože(12,5l lonci)? Če bi imel eno rožo bi jo dlje časa vegetiral saj z višino ni problem, ali pa 4 rože, ki bi jih po 1-3 tednih vegetacije dal na cvetenje? Za medij sem za začetek mislil uporabiti zemljo nato pa rockwool in glinopor in štirikrat dnevno zalivanje. Upam na čimprejšnje odgovore da grem lahko čimprej delat

zacetnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 16 Okt 2008, 21:31

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a zacetnik » 29 Okt 2008, 14:15

Sam neki mene zanima. Jest mam namena okaljena semena (v vodi dokler se ne odprejo, by anges) dat v tisto kupljeno zemljo, ki se jo dobi.. sej veste, ta črno... Potem mi ni treba čist nič več eksperimentirat ane?

Pa zalivat kok je to kej treba... Sploh zdej, ko je zadeva še v povojih?


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 5 in 0 gostov



Opozorilo

Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje informacije o rastlini konoplji in drogah. Nekatere sporne teme govorijo o vzgoji konoplje, zakonih, povezanih z drogami, rekreacijski rabi konoplje, medicinski rabi konoplje in svetovnih vplivih vojne proti drogam. Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje tudi različne članke, fotografije konoplje in povezave z drugimi spletnimi stranmi s podobno vsebino.

Informacije, o katerih lahko berete na spletnih straneh KONOPLJA.ORG, so namenjene izključno izobraževalnemu namenu. KONOPLJA.ORG ne promovira uporabe katerekoli ilegalne ali legalne droge.

cron