Ko sm jest hlod! Evo že samo popravc!
Spoštovani!
V imenu članov
http://www.konoplja.org vam pišem pritožno pismo.
Vsi člani smo zelo ogorčeni nad pisanjem Leje Jelen v članku, Ko tudi ti postaneš trava!
Sicer nas ni toliko uznemirilo pisanje, ki je očitno zelo nastrojeno proti konoplji, ampak so nas zelo uznemirile njene napisane kontradikcije.
In sicer v enem odstavku poudarja, da je konoplja največje zlo in da povzroča odvisnost. V drugem odstavku, pa že navaja raziskave, ki dokazujejo, da konoplja niti približno ni toliko škodljiva, kot alkohol in tobak in da povzroča najmanjšo odvisnost med drogami. V isti sapi, pa še dodaja, da je statistično dokazano, da je med uživalci marihuane večji odstotek bolnikov z shizofrenijo. Kakšen odstavek dalje, pa že piše, da raziskave kažejo, da konoplja zdravi shizofrenijo. Kako je to mogoče, se uprašam! Razn, če ne tiči razlog v tem, da so shizofreniki sami ugotovili, da jim marihuana pomaga, in je le zato večji odstotek le njih, med kadilci konoplje!
Dalje pa nas je zmotil podatek, ki opozarja, da je konoplja, ki v zadnjih letih prihaja na naše tržišče, veliko močnejša, kar je nasprotje z logiko medicinske konoplje. Močnejša kot je marihuana, manj nevarnega dima je potrebno vdihniti, za dosego istega zdravilnega učinka.
Poleg tega, pa je avtorica podala še veliko drugih napačnih podatkov, tako o vrstah konoplje kot tudi o posledicah uživanje!
Zato naprošamo, da se gospa Lea Jelen tudi javno opraviči vsem nam, ki smo ogorčeni glede njenih napak in da svoje napake tudi popravi, oziroma odpravi, v nasprotnem primeru pa bomo ukrepali dalje!
Nedopustno pa je tudi, da urednik revije dopušča, objavo nepreverjenih podatkov in dejstev v članku, v svoji, drugače zelo ogledni slovenski reviji ONA!
Hvala za razumevanje!