Ask old farts a question

Diagnostika bolnih rastlin in prva pomoč
mara
Prispevkov: 43
Pridružen: 17 Dec 2010, 15:15

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a mara » 26 Dec 2010, 22:30

čist tko za bdw jaz bom v box vrezal 3 luknje. eno za ventilator druge dve(125mm) bojo pa za odvajanje zraka ampak brez ventilatorja.V luknji bom dal cevi na te dve cevi bom pa dal najlonke tko da imprviziram filter:) a pol če ugasnem ventilator čez noč bojo dovolj te dve luknji za konstanten dovod svežega zraka?

Mravlja
Prispevkov: 1253
Pridružen: 31 Okt 2009, 16:23

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a Mravlja » 27 Dec 2010, 10:12

Quote:

Rastline ne potrebujejo kisika. Rastline kisik kot stranski produkt po fotosintezi odvajajo, potrebujejo namreč ogljikov dioksid. Če imaš pri ugasnjeni luči prižgan le ventilator, ki meša zrak v boxu, bo imela rastlina več kot preveč ogljikovega dioksida.




Tudi rastline dihajo

zero
Prispevkov: 421
Pridružen: 05 Okt 2010, 11:29

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a zero » 27 Dec 2010, 12:11

marahana - bolje ti bo da daš eno luknjo za odvajanje zraka z ventilatorjem, dve pa brez. Ko bo ventilator odvajal zrak, bo ustvaril podtlak in bo avtomatsko vlekel zrak skozi tisti luknji. Naredi si filter ali pa ga kupi, najlonka ti ne bo pomagala.

godfella
Prispevkov: 169
Pridružen: 24 Nov 2010, 16:19

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a godfella » 27 Dec 2010, 12:17

se bomo s prjatli lotli delat growbox(namreč bi biw boljši od kupljenega

me zanima če so tuki use stvari k bi jih rabu, al je celo kšna preveč.
Me pa tudi zanima če veste kko bi lahko pršu bol poceni skozi kota pa če nabavim vs ta materjal:
-Les, lepenka 3x3m
-http://marlek.si/kompleti-a230/kit_150w_sylvania_hps+mh_rx7s
-http://marlek.si/cool_tube-a221/cool_tube_125mm
-http://marlek.si/prezracevalni_seti-a1e2/prezracevalni_set_125mm_250m3_h
-http://marlek.si/filtri-a2ff/karbonski_filter_125mm_360m3_h
-http://marlek.si/vlaga-a2ae/fox_1h_regulator_vlage
-http://www.cannajoy.com/shop.php?lang=si&sid=1&kid=6&skid&art=1145

bi lepo prosu za čim hitrejši odgovor

Lp, Godfella

zero
Prispevkov: 421
Pridružen: 05 Okt 2010, 11:29

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a zero » 27 Dec 2010, 12:27

Kakšne mera mislite narest grow box? Ta žarnica ni glih mišlena za cooltube, ker ne paše na grlo E40.

zero
Prispevkov: 421
Pridružen: 05 Okt 2010, 11:29

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a zero » 27 Dec 2010, 12:35

šele zdej vidm. Kakšno lepenko?? Upam da ne mislite tisti obični karton, da ne bo še kaj gorel.

godfella
Prispevkov: 169
Pridružen: 24 Nov 2010, 16:19

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a godfella » 27 Dec 2010, 12:45

nene lepenko, sm mislu vezano ploščo(pač mi rečemo temu tud lepenka)
mere bojo tam nekje 80x80x160, samo nebi kupli lih tisti growbox z marleka...
samo tut za les nism prow sigurn, k lahko tkoj kej zagori...
bi mi znaw kej svetovat??
pač če mi lahko prlepiš linke kaj use bi rabu za narest en dobr growbox v katerem bi mew tam 4-7 pjant...

zero
Prispevkov: 421
Pridružen: 05 Okt 2010, 11:29

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a zero » 27 Dec 2010, 13:08

V box s tem dimenzijam bi jst dal 250W žarnico za rast in cvet. http://marlek.si/kompleti-a2a2/kit_250w_osram_plantastar mal poglej če je kje ceneje. Ko sem zase kupil je blo v Hempatiji okoli 80€ isti komplet. Za tvoj plac ne rabiš cooltube.
Vent daš neki kopalniški za out za in lahko računalniški. Za mešanje zraka v boxu kupiš namizni ventilator.
Filter nardiš sam ali kupiš tega http://www.hempatia.si/izdelek_FILTER-ODORSOK-100 za majhne prostore verjetno bo, ne vem pa kako se obnese, ker je sumljiva cena.
Za box ti je najlažje vzet neko omaro. Malo poglej na bolho, če kdo prodaja rabljeno, če je nimaš doma. Najmanj dela. Les se ti ne bo kar tako vžgal, le v karton nebi tlačil te žarnice.

godfella
Prispevkov: 169
Pridružen: 24 Nov 2010, 16:19

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a godfella » 27 Dec 2010, 13:15

mi hočemo nardit en dober growbox, vključno s karbonskim filtrom(nočem met odišavljene sobe)
tko da če bi se ti dalo da nardiš seznam potrebnih stvari, bi res lepo prosu k mam že pouhn kurac teh lokalnih dilerjow...
hočem podatke za en dober growbox (ne pa en improviziran growbox ni pa tudi potrebe da je nek uber cool grobox...)


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 4 in 0 gostov



Opozorilo

Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje informacije o rastlini konoplji in drogah. Nekatere sporne teme govorijo o vzgoji konoplje, zakonih, povezanih z drogami, rekreacijski rabi konoplje, medicinski rabi konoplje in svetovnih vplivih vojne proti drogam. Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje tudi različne članke, fotografije konoplje in povezave z drugimi spletnimi stranmi s podobno vsebino.

Informacije, o katerih lahko berete na spletnih straneh KONOPLJA.ORG, so namenjene izključno izobraževalnemu namenu. KONOPLJA.ORG ne promovira uporabe katerekoli ilegalne ali legalne droge.