Ask old farts a question

Diagnostika bolnih rastlin in prva pomoč
zan89
Prispevkov: 62
Pridružen: 18 Dec 2010, 14:20

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a zan89 » 25 Dec 2010, 15:41

dajte mi še povedat ker se mi zdi da sem nekje tu zasledil..nekdo je napisal da ima ventilacijo izklopljeno ko je luč na off.. meni se ne zdi smiselno..?!

sem tik pred tem da štartam z boxom, sepravi ugašati ali non stop ON ?

Mravlja
Prispevkov: 1253
Pridružen: 31 Okt 2009, 16:23

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a Mravlja » 25 Dec 2010, 16:30

Čez noč je fajn da maš ventilacijo, samo na kaki nižji stopnji, saj ni potrebno tako hitro kroženje zraka, kroženje je pa vseeno potrebno.

zero
Prispevkov: 421
Pridružen: 05 Okt 2010, 11:29

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a zero » 25 Dec 2010, 16:51

Pri meni je ventilacija prižgana samo ko gori luč, vent za out ki gre skozi filter pa skoz dela. Nimam pa nobenih problemov.

bong777
Prispevkov: 296
Pridružen: 26 Feb 2008, 20:36

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a bong777 » 25 Dec 2010, 17:23

k je že glih taka debata, a kdo ve kakšni simptomi se pojavjo zaradi premalo ventilacije? če računamo, da bi bla temp. in vlaga normalni, kako bi se poznalo na rastlinah?

zan89
Prispevkov: 62
Pridružen: 18 Dec 2010, 14:20

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a zan89 » 25 Dec 2010, 21:37

super!

hvala za odgovore... sepravi ni potrebno da deluje 24 ur.

Mravlja
Prispevkov: 1253
Pridružen: 31 Okt 2009, 16:23

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a Mravlja » 26 Dec 2010, 16:03

Quote:

k je že glih taka debata, a kdo ve kakšni simptomi se pojavjo zaradi premalo ventilacije? če računamo, da bi bla temp. in vlaga normalni, kako bi se poznalo na rastlinah?




Mogoče počasnejša rast, ker čez noč potrebujejo rastline kisik, in če ni dovoda svežega kisika bi mogoče lahko rastle počasneje.

sunce
Prispevkov: 74
Pridružen: 30 Avg 2009, 10:59

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a sunce » 26 Dec 2010, 17:26

Rastline ne potrebujejo kisika. Rastline kisik kot stranski produkt po fotosintezi odvajajo, potrebujejo namreč ogljikov dioksid. Če imaš pri ugasnjeni luči prižgan le ventilator, ki meša zrak v boxu, bo imela rastlina več kot preveč ogljikovega dioksida.

gozdar
Prispevkov: 541
Pridružen: 25 Jun 2010, 20:45

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a gozdar » 26 Dec 2010, 17:31

Rastline potrebujejo oboje. V eni fazi delajo kisik in porabljajo co2, v drugi pa ravno obratno.
Premalo svežega zraka se pozna v upočasnjeni rasti, tako rastline kot tudi koreninskega sistema, nagnjenost k obolenjem oz. zmanjšana odpornost na zajedalce, zmanjšana absorbcija hranil, pa še kaj bi še našlo.
Pogoste težave:
http://marlek.com/problem/N - Dušik
http://marlek.com/problem/Mg - Magnezij


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 8 in 0 gostov



Opozorilo

Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje informacije o rastlini konoplji in drogah. Nekatere sporne teme govorijo o vzgoji konoplje, zakonih, povezanih z drogami, rekreacijski rabi konoplje, medicinski rabi konoplje in svetovnih vplivih vojne proti drogam. Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje tudi različne članke, fotografije konoplje in povezave z drugimi spletnimi stranmi s podobno vsebino.

Informacije, o katerih lahko berete na spletnih straneh KONOPLJA.ORG, so namenjene izključno izobraževalnemu namenu. KONOPLJA.ORG ne promovira uporabe katerekoli ilegalne ali legalne droge.