Ask old farts a question

Diagnostika bolnih rastlin in prva pomoč
qurva
Prispevkov: 243
Pridružen: 05 Jun 2010, 13:20

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a qurva » 24 Dec 2010, 14:12

Žan , probaj eno rundo takoj v 20l lonec presadit pa drugo rundo z presajanjem in potem tretjo narediš tak kot ti paše
Fala ti evropu za demokraciju,sad mogu na kurac nabit i policiju i partiju

bong777
Prispevkov: 296
Pridružen: 26 Feb 2008, 20:36

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a bong777 » 24 Dec 2010, 14:44

manuver, lahko posekaš v dveh fazah, js sm tko naredu prvo rundo ker sm mel ful gužve in se niti ni tok slabo obneslo. pa to sm napisu ene par dni nazaj. glede rjavih laskov spodi se je tud meni dogajalo pa sm mel teorijo da je to mogoče zato ker rože kej obračaš oz prestavljaš?in potem ma ena veja neki cajta svetlobo in ko prestaviš to vejo v senco počasi začnejo laski odmerat ker ni svetlobe. nevem, sporoči če si kej prestavlu. sm pa kasneje bral da je najbolje če nič preveč ne obračaš tko da zdj probavam čim manj. ampak ni noben velik problem, ko bojo une veje dobile svetlobo bojo normalno naprej rasle.

pantheon, probi še 5 napa filtrov če ne druzga, enkrat bo zihr bolj...

žan, lasulja je nedavno napisu nevem al tuki al v diagnostiki, da je bolje če večkrat presadiš, kukr sm js razumu če ne druzga zato da rastlina porabi vso vodo ko zaliješ, da ti ne začnejo kakšne korenine gnit in da ti phja ne skrivi. tko da js bom u prihodnosti kr tko naredu.

pa mal bolj redno forum preberite.

zan89
Prispevkov: 62
Pridružen: 18 Dec 2010, 14:20

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a zan89 » 24 Dec 2010, 15:19

sedemsto sedeminsedemdeset hvala !

zero
Prispevkov: 421
Pridružen: 05 Okt 2010, 11:29

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a zero » 24 Dec 2010, 15:20

Naj bi blo dovolj če rožo presadiš samo enkrat, ker z vsakim presajanjem roža doživi šok.

Gost

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a Gost » 24 Dec 2010, 15:22

ja sem vsak dan obracal saj sem hotel nudit vsaki strani svetobo...kot zgleda sem delal veliko napako...se pa cudim da je 8. teden pa komaj pol roze odspodaj navzgor rjave, druga polovica pa se kr raste in sami beli laski ceprav pise da sorta rabi 8-9 tednov.drugace pa hvala za nasvet.

bong777
Prispevkov: 296
Pridružen: 26 Feb 2008, 20:36

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a bong777 » 24 Dec 2010, 17:55

zzero ma kakšen šok, če si mal nežen ni noben problem... js sm korenine v vodi pral, da sm očistil zemljo stran pa so dost normalno naprej rastle, mogoče kakšen dan, 2 so mal pavzerale ampak ni blo hujšga... pomojem to bl velja u kšnem primeru če jih v drugo zemljo daš. če se pa motim me nej pa kdo poprav

manuver glede tega kok sorta rabi se ne zanašat preveč na tist kar piše na strani kjer jih kupš.. je še od česa drugega odvisn, npr. kok maš N-ja v zemlji, ker zna dušik zavlečt cvetenje

fake_rasta
Prispevkov: 188
Pridružen: 20 Sep 2010, 20:11

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a fake_rasta » 24 Dec 2010, 19:37

kokr js vem se presaja z zemljo. to nč ne odstranjujejš.

mn zemlje je pa bolš zato, da se zemlja hitrej posuši in da se vlaga ne zadržuje predolgo. korenine ko so še mejhne hitrej počrpajo vodo iz mn zemle.

bong777
Prispevkov: 296
Pridružen: 26 Feb 2008, 20:36

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a bong777 » 24 Dec 2010, 19:47

ja lej, js sm mel takrat probleme in sm mislu da je kej z zemljo narobe in sm pač spral korenine. mal nejasno sm povedu, jsm sm tko naredu takrat in še to ni blo nobenga problema

fake_rasta
Prispevkov: 188
Pridružen: 20 Sep 2010, 20:11

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a fake_rasta » 24 Dec 2010, 19:53

aja. drgač sm js to mislu za presajanje iz manših v večje lonce. sm pa tut js že spral zemlo s korenin in jih okol 75% tut porezov, v novi drugi zemli ni blo problemov pol

zero
Prispevkov: 421
Pridružen: 05 Okt 2010, 11:29

Re: Ask old farts a question

OdgovorNapisal/-a zero » 25 Dec 2010, 13:04

Z vsakim presajanjem roža doživi šok. Pri vsakem šoku roža rabi nekaj časa da pride k seb. Tko da ne preteravat s presajanjem. Pa če kdo ne verjame nej malo pogleda stare teme oz uporabi search. Lahko tud mal pogugla. Seveda bi bilo idealno da se lonc sam veča z koreninami, samo ne moreš 10x presajat, s tem se zavleče rast in reskiraš da dobiš hermiče.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 5 in 0 gostov



Opozorilo

Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje informacije o rastlini konoplji in drogah. Nekatere sporne teme govorijo o vzgoji konoplje, zakonih, povezanih z drogami, rekreacijski rabi konoplje, medicinski rabi konoplje in svetovnih vplivih vojne proti drogam. Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje tudi različne članke, fotografije konoplje in povezave z drugimi spletnimi stranmi s podobno vsebino.

Informacije, o katerih lahko berete na spletnih straneh KONOPLJA.ORG, so namenjene izključno izobraževalnemu namenu. KONOPLJA.ORG ne promovira uporabe katerekoli ilegalne ali legalne droge.