"Odzunaj" 2005

Gojenje konoplje na prostem ("outdoor")
Andrej
Prispevkov: 1751
Pridružen: 08 Dec 2004, 15:07

Re: "Odzunaj" 2005

OdgovorNapisal/-a Andrej » 08 Mar 2005, 14:49

topla gleda je itak in...obvezen "pripomoček" vsakega gruvija...

sicer pa se tudi pri topli gredi da malo "komplicirat" da so pogiji rasti še in še boljši kot topla greda kot jih pozna večina.

Tisto "trislojno" si poskusite pa razlagat po svoje, ker tega prototipa grede pa nemorem izdat.
God must love crazy people. He made so many of them.


Andrej
Prispevkov: 1751
Pridružen: 08 Dec 2004, 15:07

Re: "Odzunaj" 2005

OdgovorNapisal/-a Andrej » 08 Mar 2005, 14:51

hector, mogoče miičken bolj naravnost, če se da...

"Teorija iz semena je zlo lepa, samo ti precej zaustavi rast
bilke"
God must love crazy people. He made so many of them.




HeCtOr
Prispevkov: 1489
Pridružen: 12 Nov 2004, 10:19

Re: "Odzunaj" 2005

OdgovorNapisal/-a HeCtOr » 08 Mar 2005, 15:05

Seme - bilka - spomlad cvetenje.. - naprej vegetacija......
To sm probaval, pa so bli rezultati dost slabši.Res pa je
da naredi bilka precej bolš iz semena kot iz klona - zatorej
narest feminiziran seme in akcija .
Jebim ti signature too long

GanjaKmet
Prispevkov: 1313
Pridružen: 24 Nov 2004, 19:47

Re: "Odzunaj" 2005

OdgovorNapisal/-a GanjaKmet » 08 Mar 2005, 15:10

A slučajno veš zakaj ti zacveti ?
Zaradi teperature
Imam par rožic pod 24/0 v izredno mrzli sobi in vse so šle v cvetek malo: no zdaj smo malo segreli prostor tako da ni panike samo to hočem povedat da ni samo perioda ampak tudi nizke temperature vspodbudijo cvetenje

Problem je edino v tem da včasih nočejo vse nazaj na vegetacijo....nekatere sorte izredno težko nekatere lažje.
Odvisno pa je tudi od vremena
Lansko leto smo imeli mrzlo in deževno pomlad...sonca skoraj ni bilo in rože enostavno niso zvegetitale ampak so ostale na istem nivoju ker so bile že preveč v cvetu.

Priporočam da sadite zunaj res samo zvegetirane sadike, ker začnejo dosti prej noret...

če je že šlo kaj v cvet potem nazaj na toploto in 24/0 potem šele ven ker bo pod temi pogoji dosti hitreje zvegetirala.
Spoznavanje narave in družbe (SND)

Andrej
Prispevkov: 1751
Pridružen: 08 Dec 2004, 15:07

Re: "Odzunaj" 2005

OdgovorNapisal/-a Andrej » 08 Mar 2005, 15:37

pizda, a sem res neumen al kaj?? Že 10-15 min. bulim v ta stavek .. "Priporočam da sadite zunaj res samo zvegetirane sadike, ker začnejo dosti prej noret..." in si ga razlagam in razlagam na XY načine....

g_kmet:
odvisno kaj je zvegetirana rastlina, kajti tu imamo kombinacijo in/out...
Sicer pa, daj mi povej tole: Kdaj pa bi ti presadil zvegetirano rastlino v naturo, pa v kakih svetlobnih intervalih je domovala v času vegetacije?
God must love crazy people. He made so many of them.




GanjaKmet
Prispevkov: 1313
Pridružen: 24 Nov 2004, 19:47

Re: "Odzunaj" 2005

OdgovorNapisal/-a GanjaKmet » 08 Mar 2005, 21:05

Lej čist enostavno

men so recimo pokazale spol zaradi mraza pa jim nebi bilo treba ker sem itak vedu da so ženske luč je bila pa na 24/0

lansko leto pa sem moral pogledat spol ker sem delal iz semen
in sem jih imel nekaj časa na 12/12

To sta oba načina in enega smo zgoraj razložili drugega(12/12)
pa itak vsi poznamo

seveda ne bomo nosili ven samcev (vaška logika)

No in pač rožice se kar naenkrat znajdejo v fazi cvetenja....

To pomeni da jih je treba spraviti nazaj v vegetacijo......

in ko jih spraviš nazaj je to zvegetirana rastljina...

Pač extremni primeri ki se seveda dogajajo.

Tudi tebi bo v topli gredi pri tem polarnem mrazu stavr za nekaj časa zacvetela.
V gredi naj bodo rože toliko časa da zvegetirajo nazaj to pomeni da začnejo rasti zopet veje cofki pa se počasi posušijo.....da postopek pohitriš jih lahko celo porežeš in skadiš enga na easy

To narediš takoj ko se začnejo sami malo sušiti.

ven iz grede pa šele ko si 100% da spet vegetirajo
če so ti šle slučajno v cvet

seveda jih bi pod lučkami 24/0 in tapravo temperaturo še hitreje spravil do vegetacije

Kdaj bi jo jaz presadil : hahahahaha

Lahko isti trenutek ko zemlja ne zmrzuje več tak je moj predlog čeprav nekateri tukaj čakajo do konc aprila in mislijo da je vseeno tudi če je to konec maja ?????

Jaz sem jih imel lansko leto pod snegom(zadnji 2 odjuge) in sem jih zaščitil z naluknjanimi plastenkami od bibite 2L

Učinek tople grede pomaga in pod plastenko so rezultati fenomenalni kot v topli gredi samo da ima vsaka svojo .

po 10-ih dnevih je plastenka polna zelenja ......okoli plastennke pa še vedno zadnji ostanki snega ??

Zato bom prvo rubdo odnesel v naravo takoj bo zemlja nad 0 stopinj seveda zaradi vode. Rožam ponoči mraz vsaj do -5C preverjeno nič ne škodi. Čez dan pa jim je pod plastenko spet neznansko vroče......

Imam že gnečo zato bo šla prva runda ven takoj ko bo izpolnjen ta pogoj...plastenke imam že narejene od lani.
luknje tudi samo še malo bioposta, kamene moke, pa bogatina
pa se sezona začne.

PS. Tam kjer si napisal da je topla greda nujna imaš prav pa tudi tisti ki je nimajo lahko uporabijo bibitko, razne polivinile kak star avto ki ima vsa stekla=(odlična topla greda - preizkušeno)....pa še kaj bi se našlo...

upam da je sedaj dovolj razumljivo
Spoznavanje narave in družbe (SND)

Andrej
Prispevkov: 1751
Pridružen: 08 Dec 2004, 15:07

Re: "Odzunaj" 2005

OdgovorNapisal/-a Andrej » 13 Mar 2005, 11:17

ganða kmet; tnx za obširna pojasnila...predvsem za funkcionalnost alternativne tople gredica. Iznajdlivo, ni kaj!!

Ostali: kaj že kopljete lukne, ali štihate,...pognojeno vse, tereni pripravljeni do faze sajenja?
God must love crazy people. He made so many of them.




Tic
Prispevkov: 1164
Pridružen: 25 Nov 2004, 23:50

Re: "Odzunaj" 2005

OdgovorNapisal/-a Tic » 13 Mar 2005, 14:57

Neki me zanima,.. sadil sem ze zunaj v koritu, v naravi se nisem. mam plac za 40 rastlin ki ga bom zafiulu.. polovico navadne polovico skanka. kaj se lahko prcakuje od rastlin v naravi. mislm, tut sanja se mi ne, če majo neomojeno količino zemlje. kakšni so povprečni harvesti zunaj?

t
left konoplja.org 7.avgust 2005, 22.12

Andrej
Prispevkov: 1751
Pridružen: 08 Dec 2004, 15:07

Re: "Odzunaj" 2005

OdgovorNapisal/-a Andrej » 14 Mar 2005, 08:26

huh, ne bom ti nekaj modroval, niti tebi, še manj ostalim, ampak pri meni je pravilo, da se žanje minimalno 500g/rožo, ampak najpomembnejši je seveda faktor dostopnosti sonco in pravilno gnojenje, da o ljubezni ne govorim...
God must love crazy people. He made so many of them.





Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 12 in 0 gostov



Opozorilo

Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje informacije o rastlini konoplji in drogah. Nekatere sporne teme govorijo o vzgoji konoplje, zakonih, povezanih z drogami, rekreacijski rabi konoplje, medicinski rabi konoplje in svetovnih vplivih vojne proti drogam. Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje tudi različne članke, fotografije konoplje in povezave z drugimi spletnimi stranmi s podobno vsebino.

Informacije, o katerih lahko berete na spletnih straneh KONOPLJA.ORG, so namenjene izključno izobraževalnemu namenu. KONOPLJA.ORG ne promovira uporabe katerekoli ilegalne ali legalne droge.