Outdoor 2011

Gojenje konoplje na prostem ("outdoor")
cereus
Prispevkov: 667
Pridružen: 16 Avg 2006, 12:14

Re: Outdoor 2011

OdgovorNapisal/-a cereus » 28 Jun 2011, 10:31

Jaz bi na tvojmu mesto prvo potrgal mužjaku 2/3 veje jih odnesel domov v kozarc vode in počakal na prahec, potem greš na plac vzel čopič v roke pa oprašil taspodnje veje pa vse si je potrebno zapisat na list papirja in označit vejo z npr. barvno špago. Če boš pustil mužjake do konca boš imel totalno semenjačo. Primer: nanesi prah od P.W. na Bushmana in si zapiši in označi vejo ali dve z barvno špago recimo rdečo. Naslednja kandidatka je arnetov R.P. vzami prah spet od P.W. in jo opraši in oznaši z recimo rumeno špago...tako nadaljuješ in oprašiš še ostale. Še nekaj, če imaš plac na dosegu roke lahko tiste oprašene veje pokriješ - oblečeš v kako papirnato ali pvc vrečko,spodaj zavežeš, da ti ne opraši še druge rože. Čez dan dva odstrani pokrivala.Upam, da ni zakomplicirano in, če ima kdo boljši-lažji način naj napiše.
>>OnePiecePuzzle>>

Descartes
Prispevkov: 302
Pridružen: 06 Dec 2010, 19:11

Re: Outdoor 2011 *DELETED*

OdgovorNapisal/-a Descartes » 28 Jun 2011, 10:58

Post deleted by passion

napoleon20
Prispevkov: 57
Pridružen: 04 Maj 2011, 15:13

Re: Outdoor 2011

OdgovorNapisal/-a napoleon20 » 28 Jun 2011, 11:43

moje rastlince so zdj velke okol 4 cm ker sm sadil zelo pozno...in me zanima a je ze prepozno al bo gor vsaj 100g...glede na to da rastejo zelo zelo hitro...pa se domaca semena so in zato verjetno tut bl odporna...kaj bo iz tega ?

filipich
Prispevkov: 129
Pridružen: 09 Mar 2008, 12:08

Re: Outdoor 2011

OdgovorNapisal/-a filipich » 28 Jun 2011, 12:10

Mravlja, ne ko sva jo dol dala je lih mal pocla, pa sva jo lih mal zasula z zemljo... Drgac je se cist dost do casa stegovat, lani isti cas in so bli vsi grmi cez 2m in povprecno na enem 300g. Luknje so velike in ko so korenine enkrat tolk velike..gre sam u luft to:)

Virtuoz
Prispevkov: 175
Pridružen: 20 Maj 2011, 14:28

Re: Outdoor 2011

OdgovorNapisal/-a Virtuoz » 28 Jun 2011, 12:20

kamor se mi je glavna stranska veja odlomila, je ranjeno steblo,...

a naj tisto steblo s čim zaščitim, da ne pridejo noter zajedalci in uničijo rastlino? (sama se ne bo popravila, ker je že kar nekaj časa preteklo kar se je odlomilo,...)

cereus
Prispevkov: 667
Pridružen: 16 Avg 2006, 12:14

Re: Outdoor 2011

OdgovorNapisal/-a cereus » 28 Jun 2011, 12:59

@zefy pozabil napisat, da se moraš znebit mužjakov iz placa potem, ko boš veje za prah potrgal, da ne boš imel semenjače. 2/3>dve, tri veje! Pa prahec lahko shraniš za 2012.

@descartes imaš morda Mataro Blue automatic? Me zanima kako se kaj obnese zunaj. Kakšna slikca dobrodošla.:)
>>OnePiecePuzzle>>

racman
Prispevkov: 163
Pridružen: 05 Nov 2008, 16:46

Re: Outdoor 2011

OdgovorNapisal/-a racman » 28 Jun 2011, 14:21

Quote:

racman:
pod temo : [vodic] Kako dati semena vzkliti? lepo piše, da potrebujemo "- polico pri oknu kjer sije sonce" in tako sem tudi storil. Če pa že govorimo o kmečki pameti, potem če imamo zaprto vrečko, kjer v kateri je tudi voda in če nanjo sije sonce je vlažnost v vrečki vedno visoka, a če bi pustil vrečko nekje na temnem tega ne bi bilo, vlažno bi bilo samo dno. semena pa suha.
Ohh.. no najlepša hvala da si me tako zelo razsvetliv.






zakaj si moj post jemal kot da te napadam ne vem. ni mi jasno kaj hočeš povedat s tem da bodo semena suha, če bo vrečka v temi? za kaljenje ne potrebuješ svetlobe. drugič daj semena magari kalit tako, da dač spodaj eno tisto vato, ki jo imajo ženske za za puder dol pucat (okrogle) in jo zmočiš, semena gor, še eno vato gor in to potem postaviš nekam na en temen prostor. temperatura naj bo sobna, ne na polico ker jih lahko samo skuhaš če je premočno sonce... vrečke tudi ne rabiš ampak preprosto daš kako kapljo vode na vato če se ti zdi presuha. najlažje pa ti je direkt v zemljo ali pa šotno tableto.

lp in srečno

Virtuoz
Prispevkov: 175
Pridružen: 20 Maj 2011, 14:28

Re: Outdoor 2011

OdgovorNapisal/-a Virtuoz » 28 Jun 2011, 14:22

http://www.shrani.si/f/3L/oF/1WJ4dQVh/dscn2256.jpg

http://www.shrani.si/f/1x/pF/InA7sqK/dscn2257.jpg

http://www.shrani.si/f/B/3n/3UxwIVz/dscn2258.jpg

http://www.shrani.si/f/Z/4E/1PbPy5EJ/dscn2259.jpg

Poglejte, kaj je z mojimi biljkami? Zakaj tako rumenijo? Dušik sem jim vrgel pred kratkim.

A je to mogoče zato, ker že cvetijo? Vse 4 biljke so frisian dew in nekatere cvetijo bolj kot druge, kar lahko vidite tudi na sliki.

A je mogoče da mi je tako zgodaj začelo cveteti?

A bodo biljke še kaj zrastle? (pa tako lepo so se mi razvejale, samo še malo višine manjka)

Mravlja
Prispevkov: 1253
Pridružen: 31 Okt 2009, 16:23

Re: Outdoor 2011

OdgovorNapisal/-a Mravlja » 28 Jun 2011, 15:20

Upam da ti več ne bojo revegale, ker frisian bi po pravem naj komaj čez mesec in pol začel cveteti.
Vsaka še zraste nekaj v cvetenju koliko pa je težko povedat.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 3 in 0 gostov



Opozorilo

Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje informacije o rastlini konoplji in drogah. Nekatere sporne teme govorijo o vzgoji konoplje, zakonih, povezanih z drogami, rekreacijski rabi konoplje, medicinski rabi konoplje in svetovnih vplivih vojne proti drogam. Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje tudi različne članke, fotografije konoplje in povezave z drugimi spletnimi stranmi s podobno vsebino.

Informacije, o katerih lahko berete na spletnih straneh KONOPLJA.ORG, so namenjene izključno izobraževalnemu namenu. KONOPLJA.ORG ne promovira uporabe katerekoli ilegalne ali legalne droge.