Pripravljam se za prvo gojenje in imam (relativno
) malo vprašanj.Odprl sem novo temo ker mislim potek projekta skrbno dokumentirati (in se verjetno še parkrat obrnt na vs s kakšnimi neumnimi vprašanji).
Forum sem dodobra prečital ampak se mi vseeno poraja par specifičnih vprašanj.
Kako je stvar torej zamišljena?
Torej dimenzije omare v kateri bo zadeva rastla je : višina 74 cm, globina 50 cm in dolžina 120 cm .
1. Osvetljava
-Bi bil primeren takšen 150w komplet (kasneje bi dokupil še MHS sijalko). Bi morda v poštev prišel podoben kit vendar 250w? Predvsem me skrbi temperatura saj je box nizek (74 cm). Bi bil potreben cool tube?
Kit 150W MH-TD
2.Prezračevanje
-Za intake bi skrbela dva 120mm računalniška ventilatorja
-Za ven bi pa pravtako uporabil 120mm rač ventilator
Pravtako bi pa znotraj boxa imel še enega 120mm, ki bi skrbel za kroženje zraka.
3. Semena
-Tu pa sem naletel na problem ker enostavno nevem katera semena bi uporabil (skrbi me predvsem višina).
Koliko rastlin bi spravil na tak prostor? Bi prišle v poštev dve vrsti, v vsaki vrsti 3 rastlince?
To bi bilo zaenkrat vse, box se bo delal ta teden tako da vprašanja zagotovo še sledijo.
Hvala

