Katera zarnica?

Gojenje konoplje znotraj ("indoor") in v rastlinjakih
ffaca
Prispevkov: 520
Pridružen: 16 Maj 2006, 15:48

Re: Katera zarnica?

OdgovorNapisal/-a ffaca » 21 Feb 2008, 19:16

Ne! računalnik ti lahka laufa brez napetosti?
i am invisible!

lasulja
Prispevkov: 2715
Pridružen: 21 Jun 2007, 13:14

Re: Katera zarnica?

OdgovorNapisal/-a lasulja » 22 Feb 2008, 12:16

Mene zanima ali ima kdo izkušnje z T5 fluo žarnicami? Na icju je kar nekaj lepih growov pod temi lučmi zato me zanima a je kdo že sprobal.
police in helicopter search for marihuana ...

mike
Prispevkov: 2106
Pridružen: 23 Apr 2005, 12:13

Re: Katera zarnica?

OdgovorNapisal/-a mike » 22 Feb 2008, 12:35

osram je znan po tem, da so njihove lampe bolj v vrhu, kar se tiče izkoristka (že skor tolk kot ledice ).
če jih primerjaš z ostalimi, majo nekoliko višje razmerje lm/w. je pa res, da razmerje narašča z močjo žarnice (večja moč, višje razmerje - tako kot pri hps). na šihtu zamenjam kar dost teh lamp in na vsakmu paketu prečekiram podatke (če so napisani). mogoč bi ble še boljše T8, ki majo še mal višje razmerje. sam taprav spekter poiščeš.

lasulja
Prispevkov: 2715
Pridružen: 21 Jun 2007, 13:14

Re: Katera zarnica?

OdgovorNapisal/-a lasulja » 22 Feb 2008, 12:56

Sej zdej mam T8 za veg, samo kar sem bral so T5 boljše, zato me zanima še kako mnenje. A priključki so isti al je treba vse zamenjat?
police in helicopter search for marihuana ...

mike
Prispevkov: 2106
Pridružen: 23 Apr 2005, 12:13

Re: Katera zarnica?

OdgovorNapisal/-a mike » 22 Feb 2008, 13:04

priključki so isti, tko da sam zamenjaš (če je ista ali vsaj približno ista moč, za velikost so pa tko al tko standardi, da so lampe primerljivih moči enako dolge). sej maš en kup različnih spektrov, tko da možn, da si falil pri izbiri (4000K za vege in karseda nizko za cvetenje - 2300-2700K). sam po lm/w še kar zaostajajo za hps, tko da boš v cvetenju s hps sigurn dobu boljše rezultate. za vege so pa kar kul pomoje. btw, kakšn setup pa maš? navadna dušilka + štarter al elektronska dušilka (brez štarterja in tega sranja)? slednje je precej boljš, kar se tiče izkoristka in življenske dobe.
no fora pri teh lumnih, ki ni zanemarljiva je tut razdalja lampe do rastline. hps nikol ne boš mogu met tko bliz kot maš lohk T5 alpa T8, zato so tisti lumni pri hps mal zavajajoči. rožce jih dejansko dobijo na tej razdalji precej manj kot je napisan v podatkih.

lasulja
Prispevkov: 2715
Pridružen: 21 Jun 2007, 13:14

Re: Katera zarnica?

OdgovorNapisal/-a lasulja » 22 Feb 2008, 13:34

Sej sm jih mislu samo za veg nucat, za cvetenje je še vedno hps. Drugače jih imam 4 x 90cm/30w coolwhite pa navaden starter pa dušilka. Ja dobro je pri fluo lučeh ker jih lahko spustiš praktično do rastlin. Kar sem bral pride T5 lampa u isti dolžini močnejša
http://www.svetila.com/eProdaja/product_info.php/cPath/66_113/products_id/1133
tle je en primer praktično 10w več pr isti dolžini in moje imajo 2600 lm ta pa 3300 tako da je kar razlika. Samo a morem potem bolj močne dušilke dat?
tnx mike
police in helicopter search for marihuana ...

mike
Prispevkov: 2106
Pridružen: 23 Apr 2005, 12:13

Re: Katera zarnica?

OdgovorNapisal/-a mike » 22 Feb 2008, 23:02

sem iskal zdej mal po osram.com, da bi najdu spekter svetlobe (ker tale "light colour: LUMILUX Daylight" ne pove kaj dosti), pa nisem zaenkrat še nič najdu. mogoč ko bo več časa, bom še mal prečekiral.
kar se tiče dušilke, poglej mal, kaj piše na njej. ti piše max moč, ki jo lohk prklopiš gor. ponavad se da kaj pokombinirat, ker je povsod mal rezerve, sam vseen je 10W že kar nekaj razlike in rajš poglej, če je dopustno. na šihtu v isto lampo dajem 36 alpa 40W žarnce na isti komplet brez problemov.

exer
Prispevkov: 113
Pridružen: 11 Feb 2008, 14:42

Re: Katera zarnica?

OdgovorNapisal/-a exer » 24 Feb 2008, 18:04

pomoje je za vege zelo dobra ENVIROLITE white vsaj kolikor sem prebral lastnosti.
A kdo ve mogoce kako se ENVIROLITE red obnese pri cvetenju?

ganja_farmer
Prispevkov: 2597
Pridružen: 15 Nov 2004, 07:43

Re: Katera zarnica?

OdgovorNapisal/-a ganja_farmer » 24 Feb 2008, 19:38

dosti slabše kot HPS. tako da če bi vzel 250W envirolite al kolk je, bi recimo se kosala z 150W HPS.

lp

germ
Prispevkov: 263
Pridružen: 14 Feb 2008, 18:46

Re: Katera zarnica?

OdgovorNapisal/-a germ » 25 Feb 2008, 17:00

živjo,
imam še en boxek cca(50*50*70) zanima me a se 150w HPS bolj greje kot ta
CFL Bloom 2,700 K 200w ?
hvala za odgovor

Lp


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 5 in 0 gostov



Opozorilo

Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje informacije o rastlini konoplji in drogah. Nekatere sporne teme govorijo o vzgoji konoplje, zakonih, povezanih z drogami, rekreacijski rabi konoplje, medicinski rabi konoplje in svetovnih vplivih vojne proti drogam. Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje tudi različne članke, fotografije konoplje in povezave z drugimi spletnimi stranmi s podobno vsebino.

Informacije, o katerih lahko berete na spletnih straneh KONOPLJA.ORG, so namenjene izključno izobraževalnemu namenu. KONOPLJA.ORG ne promovira uporabe katerekoli ilegalne ali legalne droge.