Katera zarnica?

Gojenje konoplje znotraj ("indoor") in v rastlinjakih
Mravlja
Prispevkov: 1253
Pridružen: 31 Okt 2009, 16:23

Re: Katera zarnica?

OdgovorNapisal/-a Mravlja » 25 Apr 2010, 11:44

Bos moral malo več o žarnici in o prostoru za katerega je namenjena povedat To si tak vprašal, kot da bi jaz rekel, ali je 2000w hps vredu?

gipeon
Prispevkov: 187
Pridružen: 25 Apr 2010, 14:31

Re: Katera zarnica?

OdgovorNapisal/-a gipeon » 26 Apr 2010, 15:48

mene zanima kok more bit 11W pa 15W žarnica stran od rastline.mislm kok cm more bit gor, pa a bi bilo kul da bi meu 4 take žarnice za 12/12

Mravlja
Prispevkov: 1253
Pridružen: 31 Okt 2009, 16:23

Re: Katera zarnica?

OdgovorNapisal/-a Mravlja » 26 Apr 2010, 15:51

5-15cm vstran. Velja pa eno tako pravilo, da mora bit vsaj 400W na 1m2 (max 1000), zdaj si pa zračunaj.

gipeon
Prispevkov: 187
Pridružen: 25 Apr 2010, 14:31

Re: Katera zarnica?

OdgovorNapisal/-a gipeon » 26 Apr 2010, 16:07

ja če te prov razumem mam jst 11W od rastlina in njeni list majo pa mere 17x17 cm, kar je 0,289 m2(če mam prov)torej, imam jst premalo W žarnico, če bi bla ena.mam pa 2 oz. si jih lahk še kupm. aja, bolj slab sm v matematiki a mi lahk zračunaš kok 11W žarnic rabm da bom pokril 1 rastlino k ma 17x17 cm.sam je problem da mam jst 5 rastil:(

a se da tut brez teh žarnic drugač?

Mravlja
Prispevkov: 1253
Pridružen: 31 Okt 2009, 16:23

Re: Katera zarnica?

OdgovorNapisal/-a Mravlja » 26 Apr 2010, 16:10

20cm x 20cm= 0.2m x 0.2m= 0.04m2 ; 0.04m2 x 400W/m2= 16w
Se pravi vzameš 20W na rastlino.

gipeon
Prispevkov: 187
Pridružen: 25 Apr 2010, 14:31

Re: Katera zarnica?

OdgovorNapisal/-a gipeon » 26 Apr 2010, 20:15

okej, hvala.imam 5 takih rastlin in bi rad čez prišel sam z 3 ali 4 lučmi.je možno da luč namestim tko da bosta mel 2 rastlini samo 2 lučki se pravi 2x11W?

poro
Prispevkov: 235
Pridružen: 05 Apr 2010, 17:52

Re: Katera zarnica?

OdgovorNapisal/-a poro » 27 Apr 2010, 00:36

Lepo ti je izračunal dve po 20 W. Že tako in tako je prešvoh vse skupaj se mi zdi.

Mravlja
Prispevkov: 1253
Pridružen: 31 Okt 2009, 16:23

Re: Katera zarnica?

OdgovorNapisal/-a Mravlja » 27 Apr 2010, 14:08

Ja, saj nisem brezveze napisal minimalno tolko. Če že nočeš met tolko lamp, pa kupi močnejše.

gipeon
Prispevkov: 187
Pridružen: 25 Apr 2010, 14:31

Re: Katera zarnica?

OdgovorNapisal/-a gipeon » 27 Apr 2010, 18:26

no mene pa zanima tale žarnica:http://www.headshop.si/podrobnosti.php?id=132

SIJALKA SYLVANIA 250W HPS28.000 lumnov; primerna za rast in cvetenje! Osvetli površino ca. 0,6 m2.

in sicer pač pokrila mi bo vse rastline k jih mam 5 vsaka 15x15 cm.
no zdej me pač zanima če je dovolj močna za ush 5.
aja pa še tole me mede že cel dan:(mam že velko 20cm) jst bom zdej mel pod lučjo travo da mi začne cvetet(12 ur luči na dan).a morm od tkrt k bom dou pod luč skoz med pod lučjo al kako, pa če se ure prižgane luči na dan kej spreminjajo.aja kaj pa če bi mel že od začetka pod lučjo travo, kdaj bi vedu da začne cvetet?


ps: zdej pred 1 tednom so mi začele dišat po travi(prej niso mele nobenega vonja) je to znak česa?

Mravlja
Prispevkov: 1253
Pridružen: 31 Okt 2009, 16:23

Re: Katera zarnica?

OdgovorNapisal/-a Mravlja » 28 Apr 2010, 13:21

če boš mel totih 5 rastlin na 0.6m2, potem bo vredu, če boš jih mel na 1m2, pol pa ne bo.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 4 in 0 gostov



Opozorilo

Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje informacije o rastlini konoplji in drogah. Nekatere sporne teme govorijo o vzgoji konoplje, zakonih, povezanih z drogami, rekreacijski rabi konoplje, medicinski rabi konoplje in svetovnih vplivih vojne proti drogam. Spletna stran KONOPLJA.ORG vsebuje tudi različne članke, fotografije konoplje in povezave z drugimi spletnimi stranmi s podobno vsebino.

Informacije, o katerih lahko berete na spletnih straneh KONOPLJA.ORG, so namenjene izključno izobraževalnemu namenu. KONOPLJA.ORG ne promovira uporabe katerekoli ilegalne ali legalne droge.